• Odborný výcvik prebieha v študijných odboroch hotelová akadémia, kuchár, čašník-servírka a učebných odboroch kuchár, čašník-servírka, cukrár. Výučba odborného výcviku je realizovaná v systéme duálneho vzdelávania (SDV) a školskom vzdelávacom systéme (ŠVS) v hoteloch a reštauráciách vo Vysokých Tatrách, Poprade, Ždiari o okolí. V škole sa nachádzajú odborné učebne:

• baristiky,
          • stolovania,
          • technológie,
          • cukrárenskej prípravy

kde  si žiaci osvojujú špeciálne úkony, precvičujú praktické zručnosti pri príprave gastronomických podujatí. V praktickom vyučovaní kladieme dôraz na odborné a aktívne sprevádzanie žiakov prostredníctvom majstrov, ktorí sú umiestnení priamo v prevádzkach SDV, kde aktívne spolupracujeme s hlavnými inštruktormi. Aplikovaním inovatívnych postupov pri príprave pokrmov a  nápojov sa snažíme o neustále napredovanie a formovanie kompetencií budúcich odborníkov v oblasti gastronómie. Vedenie školy kladie dôraz na prepájanie teórie s praxou, a to participáciou  odborníkov v danej oblasti počas hodín teoretického vyučovaní a pri tvorbe školského vzdelávacieho programu (ŠkVP).

K hlavným cieľom školy vo vyučovaní odborného výcviku patrí napredovanie v oblasti modernej gastronómie, stolovania, hoteliérstva, podpora hospodárnosti, udržateľnosti, sezónnosti a lokálnosti.

Benefity štúdia na našej škole:

• neustále zlepšovanie podmienok v SDV,
          • odborná prax priamo u zamestnávateľa aj v ŠVS,
          • sprevádzanie žiakov majstrami aj v menších prevádzkach SDV,
          • organizovanie kurzov a školení prostredníctvom Centra odborného vzdelávania a prípravy (COVP) (baristický, barmanský, somelierský, výroba praliniek, molekulárna gastronómia, medzinárodná gastronómia),
          • zapájanie sa do celoslovenských  a medzinárodných gastronomických súťaží,
          • organizovanie Gastroškoly pre žiakov základných škôl,
          • gastronomické stáže, platené odborné brigády v zahraničí,
          • využívanie inteligentných reštauračných systémov ,, Asseco BLUEGASTRO“, ,,TOP HORECA“,
          • vysoká miera uplatniteľnosti na národnom aj medzinárodnom trhu práce.