• Koordinátor: PaedDr. Silvia Kiššová

Konzultácie: každý deň podľa potreby

Hlavné ciele činnosti výchovnej poradkyne:

• sprístupňovať všetkým žiakom informácie a poradenskú službu v oblasti vzdelávania a kariérnej prípravy,
          • pozornosť venovať práci s problémovými žiakmi formou pravidelných konzultácií výchovného poradcu s triednymi učiteľmi a so zákonnými zástupcami,
          • pomáhať sociálne znevýhodneným žiakom, spolupracovať pritom so zákonnými zástupcami,
          • poskytovať metodickú a informačnú pomoc pedagogickým zamestnancom školy, žiakom a ich zákonným zástupcom,
          • spolupracovať s CPPPaP v Poprade,  koordinátormi pre jednotlivé výchovy, triednymi učiteľmi, vyučujúcimi, vedením školy, zákonnými zástupcami,
          •  podieľať sa na skvalitňovaní a rozvíjaní pracovných vzťahov, dobrej klímy v triedach a na škole.

Trvalé úlohy:

1. Vedenie dokumentácie výchovného poradcu počas školského roku.
          2. Štúdium dostupnej pedagogickej a psychologickej literatúry počas školského roku.
          3. Získavať informačné a metodické materiály pre poradenskú prácu so žiakmi počas školského roku.
          4. Účasť na pracovných poradách výchovných poradcov CPPPaP v Poprade.
          5. Tvorba informačného panelu VP.
          6. Udržiavanie kontaktov s inštitúciami, ktoré môžu byť nápomocné pri riešení problémov,  ktoré sú v pôsobnosti výchovného poradcu (Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, základné školy, CPPPaP, polícia a i.).
          7. Podľa potreby triednych učiteľov zadávať požiadavky na uskutočňovanie prednášok, besied a psychologických vyšetrení žiakov.
          8. Priebežne spolupracovať s Centrom pedagogicko - psychologického poradenstva a prevencie - požiadať o spoluprácu v prípade žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, žiakov s výraznými poruchami správania či záškoláctva.

vypracovala: PaedDr. Silvia Kiššová