• Novinky

      • Deň PSK - 12. november 2019

      • Dňa 12.11.2019 od 08,00 do 13,00 hod. bude prebiehať Deň otvorených dverí SOŠ hotelová Horný Smokovec 26  - akcia bude prebiehať v oboch budovách školy - budova školy Popradská cesta 12 - v rámci podujatia Európskeho týždňa odborných zručností sa môžete tešiť na prípravu moderných dezertov, flambovanie trhanca, pohostenie a ochutnávku z modernej gastronómie ,  Sprievodné akcie: - pre širokú verejnosť voľný vstup do priestorov školy, - premietanie filmu k téme Nežná revolúcia, - videoprezentácia školy s výkladom, - popoludní sa uskutoční celoškolské plenárne rodičovské združenie, po ktorom bude nasledovať občerstvenie pre rodičov s ukážkami žiackych zručností

      • Exkurzia do Osvienčimu a Krakowa

      • Dňa 22.10.2019 sme so žiakmi absolvovali Exkurziu do Osvienčimu. Navštívili sme koncentračný tábor Auschwitz, ktorý slúžil počas druhej svetovej vojny ako nemecký vyhladzovací tábor. Žiaci sa dozvedeli detailnejšie informácie o tom ako to tu prebiehalo. Videli krutosť a zverstvá, ktoré sa počas druhej svetovej vojny odohrávali práve tu. Zahynulo tu vyše 1,5 milióna nevinných ľudí v dôsledku vyhladovania, ťažkých prác, v plynových komorách, ale aj pri nehumánnych experimentoch, za ktoré bol zodpovedný J. Mengele. Tábory v Osvienčime boli tri a my sme navštívili Auschwitz I. a Auschwitz II. nazvaný Birkenau.Po exkurzii sme sa presunuli do krásneho mesta Krakow, kde nás už čakala sprievodkyňa, ktorá nám ukázala krásny hrad Wavel, navštívili sme aj Wavelskú katedrálu, Rynek Glowny (hlavné námestie), Collegium Maius – najstaršiu univerzitu v Poľsku.

      • Krajská súťaž moderátorov

      • Dňa 25. 10. 2019 sme za zúčastnili so študentkou II. HA Alexandrou Špakovou krajskej súťaže Mladých moderátorov v divadle J. Záborského v Prešove. Alexandra sa predstavila v prvej kategórii, ktorú tvorili súťažiaci do 18 rokov v štyroch disciplínach - správy, reklama, relácia a interview. Porota v zložení troch profesorov z Prešovskej univerzity  jej udelila 3.miesto, za čo jej srdečne gratulujeme.

      • EUROCUP 2019

      • Dňa 23.- 24.10.2019 sa v Prešove konal už  27. ročník Eurocup. Je to medzinárodná súťaž mladých barmanov, kde  svoje barmanské zručnosti predviedla aj naša šarmatná dvojica Alexander Hohol & Alexander Šavel zo IV.A, ktorí sa zúčastnili súťaže po prvýkrát. V prvý deň súťažiaci absolvovali písomný test, ktorý pozostával z otázok z histórie barmanstva, tovaroznalectva, produktov Henneesy a výroby koňakov. Nasledujúci deň sa súťažilo v dvoch kategóriách.

       V kategórií Barternder’s Choice Drink, ktorej povinnou surovinou bola báza Hennessy a Fancy soft drink, ktorého hlavnou ingredienciou bol špeciálny sirup Monin získali bronzové pásmo.
       Ďakujeme im za reprezentáciu školy. Veľké ďakujem patrí aj majstrovi odborného výcviku Tomášovi Regitkovi za ich dôslednú prípravu.

      • JESEŇ NA TOKAJI

      • Včera (24/10/2019) bol presne rok, čo sme zvíťazili na súťaži JESEŇ NA TOKAJI v Trebišove. Opäť po roku tu TRIUMFUJEME na súťaži v živom varení, pričom sme obhájili naše prvenstvo.
       V konkurencii 15-tich súťažiacich našu školu reprezentoval Šimon Kalata, žiak II. A. Odborná porota ho zahrnula množstvom komplimentov, pričom jeho jedlo označili ako jedlo vhodné pre TOP REŠTAURÁCIE. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, v ktorom SOŠ hotelová Horný Smokovec bude označená prívlastkom favorit súťaže.

       Prezradíme, že Šimon nezaháľa a cibrí svoje zručnosti pod vedením Bc. Miroslava Michaľáka aj na ďalšiu gastronomickú súťaž v Nových Zámkoch. Držíme im palce!!!!!

       Víťazne jedlo súťaže JESEŇ NA TOKAJI 2019
       Filé z jesetera sous-vide na crime zo žltého hrachu, restovaný kel, vínovo-kaviárová omáčka so šošovicou, belluga zvýraznená kôprovým olejom, doplnené rybacím čipsom.

      • Barmanský kurz

      • Pod záštitou Slovenskej barmanskej asociácie sa minulý týždeň na našej škole uskutočnil Barmanský kurz. Našim žiakom tretieho ročníka sa tak pootvorila brána k barmanskému umeniu. Okrem teórie z histórie a príprav miešaných drinkov sa žiaci naučili miešať a rozoznávať rôzne chute, pričom využili aj svoju kreativitu pri príprave vlastných originálnych drinkov a kokteilov, ktoré hýrili najrozličnejšími farbami a lahodili nielen oku.Veľká vďaka patrí pánovi Jánovi Šuchtovi a pani Mgr. Zuzane Tӧkӧlyovej z barmanskej asociácie, ktorí žiakov zasvätili do tajov barmanského umenia.Máme za sebou ďalší pekný a úspešný týždeň príjemnej spolupráce.