• Novinky

      • ☕Caffé Diemme - Ethiopia Worka👌

      • Naši hotelovkári, Štefan Gallik a Katarína Kériová, realizovali tento týždeň rovesnícke učenie, čiže “Peer to peer” v online priestore. Štefan, minuloročný medailista v príprave alternatívnych káv, vytvoril domáce video, v ktorom pripravuje Caffè Diemme - Ethiopia Worka za pomoci alternatívnej prípravy V60. Spolu so svojou spolužiačkou Katkou vysvetlili na online hodine princípy jej prípravy. Do vyučovania boli zapojené aj hry s kávou, ktorými sa snažíme podporiť učenie žiakov.

      • BABIČKINE KOLÁČIKY🍪

      • Babičkine koláčiky sa tešia veľkej obľube.

       Vždy keď pani majsterka,Bc. Anna Kováčiková, so svojimi žiakmi upečie tieto koláčiky, tak sa za nimi len tak zapráši.Recept, ktorý stojí za to vyskúšať!

     • Ako som piekla 2000 rokov starý koláč z antického Ríma
      • Ako som piekla 2000 rokov starý koláč z antického Ríma

      • Na hodinách dejepisu s pani učiteľkou Mgr. Andreou Hvizdošovou sme spoznávali nielen antickú kultúru a umenie, ale bližšie sme sa pozreli aj na rímsku kuchyňu a recepty, ktoré mali Rimania v obľube. Je zaujímavé, že za celé trvanie Rímskeho impéria sa nám zachovala len jediná kuchárska kniha od autora, ktorý sa volal Apicius (žil v 2.storočí n.l.). Nebol to kuchár, ale dnes by sme povedali „pôžitkár, gurmán“. On zozbieral recepty a práve z jeho zbierky pochádza aj recept na medový koláč, ktorý som sa rozhodla zrekonštruovať. Aj napriek tomu, že Rimania veľmi nepiekli koláče, skôr ako dezerty konzumovali ovocie a orechy. Tento recept objavili na stene paláca v Pompejách, kde pobýval aj samotný cisár Nero, keďže jeho manželka z tohto mesta pochádzala a rada sa sem vracala. Samotný recept sme sa dozvedeli z videoblogu – dejepis inak (https://www.youtube.com/watch?v=fbdpxGKRBQU). V recepte nájdeme spojenie škorice s rozmarínom, čo sa mi zdalo zvláštne spojenie korenia, ale nakoniec to voňalo ako perník. A kto by nemal rád perník? Moji rodičia skonštatovali, že je to nezvyčajný koláčik, ale zmizol naozaj rýchlo. Možno som niekoho inšpirovala... Natália Cachajová, III.HA

      • Varenie s modernými technológiami

      • Za dôb našich prababičiek si v kuchyni vystačili s plechovými hrncami liatinovými pekáčmi a vareškou. Dnes si už kuchári a aj naši žiaci uľachčujú prácu modernými technológiami (sous-vide, thermomix, zauďovač, vakuovačka) s ktorými pracuje v tomto videu aj MOV Marek Pajer.

       Pripravuje "Zaúdené kačacie prsia sous-vide, tekvicovú espumu, čučoriedkovú omáčku".

       Dobrú chuť!

      • Výsledky volieb do ŽŠR!

      • Všetkým Vám chceme poďakovať za vaše hlasy. Veľmi si to vážime.

       Členmi ŽŠR sa stali:

       Alexandra Špaková, III.HA

       Jakub Varga, II.B

       Šimon Kalata, III.A

       Patrícia Britaňáková, II.A

       Adrián Andráš, I.A

       Štefan Alexander Blaško, I.A

       Miloslav Štofila, II.B

       Zvoleným kandidátom blahoželáme a veríme, že ich nápady a pripomienky budú našu školu posúvať vpred.

      • ZVOĽTE SI ČLENOV ŽSR!

      •  

       Ak si žiakom našej školy, neváhaj a zahlasuj za svojich spolužiakov, ktorým život na škole nie je ľahostajný a chcú niečo zmeniť. Hlasovať môžeš dňa 12.11.2020 v čase od 8.00 do 24.00. Počet kandidátov je 9, ale len 7 z nich sa môžu stať právoplatnými členmi. Svoj hlas môžeš dať až 7 kandidátom úplne jednoduchým spôsobom - začiarkneš políčka, ktoré sa nachádzajú pri menách kandidátov, ktorých chceš zvoliť. V dotazníku musíš uviesť aj triedu, ktorú navštevuješ, aby sme mohli urobiť zápisnicu o voľbách. Voľby sú anonymné a nikto sa nedozvie, kto koho volil.

       Tak už nečakaj a hlasuj.

       https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf5OkFjNmXc4O.../viewform

       XMA Header Image

       Voľby členov do ŽŠR

       docs.google.com

      • Máš chuť na niečo sladké?

      • Čo tak vyskúšať niečo netradičné ako Trhanec z liateho alebo bieleho cesta s domácou vanilkovou omáčkou tzv. Kaiserschmarrn & Semmelschmarrn. Dnes Vám predstavíme ako ľahko a rýchlo si pripravíte netradičný múčnik pôvodom z Rakúska pre všetkých, ktorí milujú niečo sladké.

       O svoj učebný materiál sa s nami dnes podelil MOV Marek Pajer.