• Novinky

      • 🔥NETRADIČNE VYUČOVANIE 🔥

      • Na prechádzke lesom zastávka na tichom mieste. Aj takouto formou prebieha súčasne odborný výcvik v SOŠ hotelová Vysoké Tatry.

       Hlboký nádych a výdych, pozitívny účinok zaručený a k tomu chutný obed nachystaný.

       Náš absolvent —Ľubomír Šmindák— Chef from the woods vzor mnohých mladých kuchárov na Slovensku, ktorý ohuruje svojim talentom i skromnosťou sprevádza našich žiakov potulkami lesom. Dáva im tipy a triky ako si pripraviť chutný pokrm a ako sa vynájsť pri varení v skromných podmienkach.

       Tu je zopár záberov z netradičného vyučovania v lese, apropo môžete si to pozrieť aj v reportáži TA3 počas víkend

      • Banket

      • Banket predstavuje jednu z najnáročnejších foriem obsluhy. Pripraviť ho si vyžaduje teoretické, praktické vedomosti a zručnosti a taktiež koordináciu všetkých zúčastnených – všetko má svoj presný čas.

       Takýto výnimočný zážitok dopriali žiaci IV.HA svojím rodičom, kde predviedli svoju šikovnosť a rodičia žiarili šťastím. Nie každý deň máte šancu zažiť banket.

      • 🗣POSTUP NA SÚŤAŽ 🎖EUROSKILLS 2021

      • KDE? Rakúsko, Graz

       KEDY? September 2021

       S radosťou a cťou oznamuje, že Šimon Kalata (žiak III.A) sa vďaka vynikajúcemu medailovému umiestneniu v celoslovenskom finále Skills Slovakia Gastro Junior METRO CUP 2020 prebojoval do európskej časti - worldskills Europe.

       EuroSkills je súťaž odborných zručností mladých ľudí a tvorí dôležitú platformu, na ktorej sa môže Európa prezentovať svetu prostredníctvom množstva rôznych odborných zručností. Súťaž je štruktúrovaná podľa konceptu „vidieť, robiť a informovať“.

      • Záhradná slávnosť🖼🌺

      • Návrat do normálu sa pomaly ale isto stáva skutočnosťou. Žiaci III.HA dokázali, že napriek pandémii a dištančnému vzdelávaniu ich zručnosti a organizačné schopnosti neutrpeli. Práve naopak, pre svojich rodičov si pripravili výnimočnú záhradnú slávnosť. Podávali sa vyberané jedlá, ktoré skvele vyzerali a ešte lepšie chutili. Príprava v kuchyni bola náročná, ale námaha sa vyplatila. Žiaci nám dokázali, že z nich rastú profesionáli v gastronomickej oblasti a napriek mladému veku skrývajú veľký potenciál do budúcna. Počasie nás potrápilo, ale pri chutnom jedle a dobrej káve sme strávili príjemné popoludnie.

       Ďakujeme III.HA za výnimočný zážitok.

      • 🎯"GASTRO ŠKOLA"🎯

      • "GASTRO ŠKOLA" sa k nám hlási opäť. Po úspešnom nultom ročníku sa znova stretneme koncom júla, kde si niečo skvelé pripravíme, zabavíme a užijeme čaro leta.

       Ak ešte rozmýšľaš kam ísť cez leto , tak neváhaj a príď sa zabaviť k nám

      • 🎬 Iný a predsa výnimočný 🎬

      • "Každý z nás je iný a predsa niečím výnimočný"

       Dňa 7. júna 2021 sme so študentkou III. HA Alexandrou Špakovovu zavítali na ZŠ Mierovú vo Svite, kde sme žiakom deviateho ročníka v dvoch blokoch prostredníctvom príbehu Dudky Lichtensteinovej priblížili tému druhej svetovej vojny a rasového prenasledovania. Uvedomujeme si, že aj v dnešnej dobe je potrebné mládež vychovávať k vzájomnej tolerancii a rešpektovaniu sa práve preto, lebo každý z nás je iný a niečím výnimočný.

      • Skills Slovakia

      • V celoštátnom kole 10. ročníka súťaže Skills Slovakia odboru kuchár obsadil MATEJ IVAN vo veľmi silnej konkurenciii s minimálnymi bodovými odstupmi 6. miesto.

       Vo finále vytvoril tri porcie moderného inovatívneho teplého pokrmu s prílohami s využitím povinnej suroviny, bravčovej panenky. V časom limite 120 minút pripravil pokrm, ktorý zodpovedal požiadavkam modernej gastronómie.

       "Bravčová panenka v špenátovej faši a bravčovej sieťke, žemľová knedľa z mladej žihľavy doplnená hodinovým vajíčkom, chrenová espuma s cibuľovým popolom, kaleráb v textúrach - pyré, olej, fritovaný kaleráb, šafránový kaleráb, dekorované mliečnym čipsom a balzamikovými perlami"

       Oceňujeme a zároveň ďakujeme Matejovi, že aj po oficiálnom ukončení štvorročného štúdia v SOŠ hotelovej Vysoké Tatry usilovne na sebe pracoval a pripravoval sa na súťaž. Veríme, že svoj talent bude rozvíjať i naďalej. V príprave mu pomáhali MOV Bc. Miroslav Michaľák, Marek Pajer a Šimon Kalata (minulorčný medailista súťaže Skills Slovakia).

     • Slávnosť prijatia do cechu
      • Slávnosť prijatia do cechu

      • V dnešný slnečný deň sme slávnostne prijali do cechu kuchárov a čašníkov našich prvákov. Preverili sme ich schopnosti a zručnosti, zabavili sa a užili si skvelý deň . Prváci nás prekvapili svojou šikovnosťou a zložili sľub oddanosti svojmu cechu. Čašníci si overili svoje zručnosti v rátaní tržby a kuchári v miešaní bielkov. Pri slávnostnom prijatí do cechu boli dekorovaní symbolmi svojho cechu a to mini vareškou pre kuchárov a príručníkom pre čašníkov.