• OZNAM !

• Stredná odborná škola hotelová, Horný Smokovec 26, zastúpená riaditeľom školy PaedDr. Pavlom Hudáčekom Vám týmto oznamuje, že po konzultácii s RUVZ so sídlom v Poprade a po konzultácii so zriaďovateľom PSK so sídlom v Prešove, na základe vysokej chorobnosti a z toho vyplývajúcej absencie žiakov nad 30 %, sa z vyššie uvedených dôvodov

PRERUŠUJE výchovno-vzdelávací proces od 20. 12. 2022 do 22. 12. 2022 vrátane.

• Výmenný pobyt v Brne

• Tento týždeň sme načerpali množstvo inšpirácii v SŠ Charbulova.

Naši kamaráti z Brna nám pripravili bohatý program počas výmenného pobytu.

Pozreli sme do niekoľkých hotelových prevádzok, uskutočnili prehliadku mesta Brno s výkladom.

Tiež sme sa zapojili do pečenia vianočného pečiva a prípravy mäsových výrobkov.

Nechýbalo ani varenie českých jedál v modernom prevedení.

Navštívili sme technické múzeum a zažili kopec zábavy.

Ďakujeme SŠ Charbulova a tešíme sa ďalšie stretnutie.

#soshotelova #studujgastro #brno #pobyt #vzdelavanie

• Čokoládové pralinky ako prezent

• Naše ručne vyrábané čokoládové pralinky aj tieto Vianoce putujú na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré poslúžia ako prezenty.

I takto sladko a vkusne sa dá obdarovať na Vianoce.

• "Vianočná burza pomoci"

• Dňa 12.12.2022 sa naša škola zapojila do charitatívnej akcie pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja s názvom "Vianočná burza pomoci". Naša škola prispela vianočnými medovníkmi, ktoré napiekli žiaci v spolupráci s pedagógmi Ing. Ivanou Horskou a PaedDr. Silviou Kiššovou. Pralinky vyrábali žiaci v spolupráci s majsterkou odborného výcviku Mgr. Ruženou Hudaček. Výťažok z predaja praliniek bol odovzdaný organizátorom akcie, ktorí podporia rodiny a deti v núdzi. Ďakujeme, že sme mohli byť súčasťou tejto akcie...

• Účasť na okresnom kole v mix volejbale SŠ

• Dňa 7.12.2022 Stredná športová škola v Poprade organizovala súťaž v mix volejbale pre Stredné školy. Aj SOŠ hotelová sa zúčastnila so svojím tímom. Sme radi, že žiaci sú nie len odborne zruční ale vedia predviesť aj svoje športové zručnosti.

• Mikulášsky výlet🗻🎅

• S blížiacimi sa vianočnými sviatkami a sviatkom sv. Mikuláša sme sa so žiakmi školy vybrali do našich krásnych slovenských hôr.

Naším cieľom sa stalo Štrbské Pleso. Hoci slniečko bolo dnes skúpe, výlet sa nám vydaril. Električkou sme sa odviezli zo Starého Smokovca na Štrbské Pleso. V prostredí nádhernej zasneženej prírody sme sa poprechádzali, načerpali sme novú energiu a domov sme si odniesli nezabudnuteľný zážitok.

Už teraz sa tešíme na ďalší spoločný výlet.

• Exkurzia výroby TATRATEA

• Dňa 1.12.2022 sa žiaci 3.A triedy v sprievode Mgr. Dariny Jatiovej a MVDr. Silvie Hurajtovej zúčastnili na exkurzii v rodinnej firme KARLOFF v Kežmarku, ktorá vyrába originálne destiláty výlučne z prírodných surovín. Exkurzia bola súčasťou preberaných tém v predmetoch PVY, TSO a NON, kde sa žiaci 3. ročníka učia témy týkajúce sa výroby destilátov a prípravy miešaných nápojov.Počas pútavej prezentácie sa žiaci mali možnosť dozvedieť všetko o pôvode a myšlienke vzniku spoločnosti Karloff a nahliadnuť do tajomstiev výroby unikátnych čajovo bylinných likérov.

• Baristický kurz v hoteli Atrium

• Naši žiaci ukončili opäť úspešné ďalšie školenie, tentokrát Baristicky kurz v spolupráci s Tatra Coffee Academy a Atrium Hotel, Nový Smokovec, ktorý poskytol priestory hotela, a je našim partnerom v systéme duálneho vzdelávania.

Žiaci sa dozvedeli od pestovania kávovnika až po samotnú šálku kávy. Nechýbala ani práca s mlynčekom a nastavenie espressa, speňovanie mlieka , úvod do latte art či alternatívna priprava. Systém práce a komunikácia s hosťom im nieje taktiež cudzia. Prajeme im veľa nielen kávových úspechov.